Okolí

Libuň
Obec Libuň
Více informací naleznete na http://www.libun.eu/

 

 

Prachovské skály
Prachovské skály jsou přírodní pískovcové skalní útvary zajímavé členitosti a tvarů. S hned několika vyhlídkami nabízí skvělý pohled na Český ráj.
Více informací naleznete na http://www.prachovskeskaly.com/

 

 

Hrad Trosky
Hrad Trosky jsou největším symbolem a záhadou Českého ráje. Hrad založený koncem 14. století Čeňkem z Vartenberka. Dominantou jsou dvě věže, "Panna a Baba", které leží na dvou sopečných vrcholcích a mezi nimiž se rozkládá zřícenina hradu.
Více informací naleznete na http://www.trosky.cz/

 

 

Hrad Kost
Jeden z nejlépe zachovaných středověkých hradů, postavený v polovině 14. stol. v gotickém stylu. Hrad, založený v údolí Plakánku, se tyčí na pískovcové skále nad Bílým rybníkem. Ke svému jménu přišel podle pověsti při husitských tažení kdy byl neúspěšně dobýván Janem Žižkou, který při ústupu prohlásil: „Hrad je tvrdý jako kost a kost patří psu."
Více informací naleznete na http://www.hrad-kost.cz/

 

 

Humprecht
Lovecký zámeček vystavěný v letech 1666-68, ve stylu manýrismu s prvky pozdní renesance a ranného baroka. Tento zámek s oválným půdorysem sloužil jako reprezentační a letní sídlo šlechtického rodu Černínů. Humprecht za svou historii několikrát vyhořel a proto byl také upravován a poté byli zbourány i přiléhající hospodářské budovy. Bezprostřední okolí zámku tvoří obora na jeleny, později přeměněná na bažantnici.
Více informací naleznete na http://www.sobotka.cz/index.php?p=273

 

 

Jičín
Kulturně-historické město Jičín obklopené nádhernou přírodou Českého ráje navštěvují turisté již od konce 19. stol. V posledních letech je sem neláká jen odkaz vojevůdce a politika Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna, ale i loupežník Rumcajs a jiné pohádky, ožívající každoročně v rámci festivalu "Jičín - město pohádky".
Více informací naleznete na http://www.jicin.org/

 

 

Další turistické zajímavosti o Českém ráji naleznete na http://www.nasceskyraj.cz/poi/poilist.aspx?group=0

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode